Hakkımızda

Demir Enerji Hakkında

Demir Enerji; Demir Grup bünyesinde, Yenilenebilir enerji kaynaklarından Enerji üretimi alanında yurtiçi ve yurtdışı yatırımlar yapmak üzere İstanbul merkezli olarak kurulmuştur. Konya 4. Organize Sanayi Bölgesinde 35.000 m2 kapalı alanda, yıllık 230 MW kapasiteli Fotovoltaik Güneş Paneli ve yardımcı ekipmanları üretim tesisimizin ilk etabı faaliyete geçmiş, ikinci etabı ise Mart ayında faaliyete geçecektir. Bu tesiste son teknoloji ile üretilecek olan yüksek verimli güneş panellerimizi başta Ortadoğu ve Afrika ülkeleri olmak üzere Avrupa ve Amerika kıtasına ihraç etmeyi planlıyoruz. Hedefimiz aşamalı olarak 2019 yılına kadar üretim kapasitemizi 500MW’a çıkarmak.

Grubumuzun lokomotif şirketi ve aynı zamanda İnşaat Sektörünün lider şirketlerinden Demir İnşaat’ın yakın gelecekte hayata geçireceği yaşam alanlarında yenilenebilir kaynaklardan enerji üretimi ile ilgili inovatif çalışmalarımız devam etmekte. Böylece daha çevreci, doğa ile dost yeni yaşam alanları üretilmesinde de öncü olmayı hedefliyoruz.

Niğde, Nevşehir ve Konya illerinde satın almış olduğumuz alanlarda toplam 18,3MW kapasiteli Güneş Enerji Santrallerimizin inşasını tamamlamış bulunmaktayız.

´  Vizyonumuz; Yenilikçi, akılcı, ilkeli ve sorumlu yaklaşımımızla yurt içinde ve yurt dışında doğru zamanda, doğru yerde ve doğru projelerle garantili yatırım sunan lider Enerji şirketi olmak,

´  Misyonumuz; Yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanan, rasyonel ve çevre dostu yatırımlar yapan, topluma yarar sağlayan, insana ve doğaya saygı felsefesini temel alarak bireylerin yaşam kalitesini ve refahını yükselten, yatırımcılar için her zaman doğru ve güvenilir yatırım fırsatları oluşturan, sunduğumuz hizmetin her aşamasında koşulsuz müşteri memnuniyetine ulaşan bir enerji şirketi olmaktır.